Welcome To 3-Hack The Best

Desing By Mc-keny
 
ForumForum  PortalliPortalli  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si te vjedhim nje web-dizajn FLASH Dinamik?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BeSt^Boy

avatar

Male Numri i postimeve : 33
Age : 28
Localisation : kosov
Emploi : best
Loisirs : boy
Registration date : 28/04/2007

MesazhTitulli: Si te vjedhim nje web-dizajn FLASH Dinamik?   Sat Apr 28, 2007 11:22 pm

Qka iu nevoitet:

Nje Shembull te nje Dizajni Flash Dinamik nga TemplateMonster
Sothink SWF Dekompiler
Macromedia Flash
dhe Tru . . . .qe fatkeqsisht s`mund te gjendet ne internet po neyse

1.Gjeje dizajnin me FLASH Dinamik qe te pelqen me shume ne Template Monster. Nese e gjen nje... Klikoni ne "view" linkun dhe do te hapet nje dritare e re me Dinamik Flash.. loading...

2. Kur te mbushet Filmi komplet, Klikoni `View` -> Source ne browserin tuaj,qe te gjeni SOURCE KODIN e asaj web faqe dhe ne SOURCE KOD,kerko per "IFRAME" dhe do ta shihni faqen e iFRAME. Ne kete shembbull do ta perdorim templaten .Gjeje URL-ne(p.sh.
http://images.templatemonster.com/sc...7000/7045.html) dhe bejeni paste ne browserin tuaj... lehte apo? Prit! Mos u eksito... shlyeje .html dhe nderroje ate ne .swf dhe shtype enter atehere do ta shihni flash-in prape.

3. Copjojeni Url`ne dhe sh***koni SWF dokumentin.. perdorni download managjerin-in tuaj te preferuar.. une e pedora Flash GetShenim:Mos e mbyll browserin,do te na duhet me vone.

4.Hapeni Sothink SWF decompiler... kliko "Quick Open" dhe atehere kerkoje SWF/movie qe e keni sh***kuar. Kliko Export FLA,qe ta eksportoni SWF ne FLA, me shkurt, Ruajeni ate si .FLA

5. Hapeni Macromedia Flashin dhe hapeni .FLA dokumentin e ruajtur.Shtyp Control+Enter ose publiko dokumentin... atehere wallah!Dritarja e Informacionit te nxjerre(output) do te vije me "Error opening URL blah blah blah..." por pa Panik, Ai error do t`iu ndihmoje ti gjeni dokumentet e mbetura.

6. Kopjojeni errori-in e pare, p.sh.: "7045_main.html" atehere kthehuni ne browser dhe zevendesoni 7045.SWF me 7045_main.html shtype enter dhe do te shihni nje shumice teksti... tekst pa kuptim,ai tekst eshte permbajtja juaj...

SHENIM: Kur ruani dokumentet e mbetura mo harro ta ruash me NENVIZE=(_) ne fillim te dokumentit pa numrin e TM (p.sh. 7045) nese eshte HTML,ruaje si "_main.html" dhe njejte me imazhe,ruaji si"_works1.jpg",Ruaji ku i ke ruajtur FLA dhe SWF dokumentet. Vazhdo kerkimin ne dokument brenda FLASH aplikacionit keshtu qe ju mund te gjurmoni dokumentet e mbetura... bejeni te njejten,derisa ju te mbaroni se sh***kuari te gjitha dokumentet e mbetura...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.bestboy-site.com
Mc-Keny
Admin
avatar

Numri i postimeve : 205
Age : 29
Registration date : 27/04/2007

MesazhTitulli: Re: Si te vjedhim nje web-dizajn FLASH Dinamik?   Sun Apr 29, 2007 1:12 pm

Flm bre njeri nice tuto besoj qe ju vyn antarve
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.3hack-crew.com
 
Si te vjedhim nje web-dizajn FLASH Dinamik?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Welcome To 3-Hack The Best :: 3-Hack Control Panel :: Tutorials edhe mesime-
Kėrce tek: