Welcome To 3-Hack The Best

Desing By Mc-keny
 
ForumForum  PortalliPortalli  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si Ta Qelim Ni Radio Stacion

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mc-Keny
Admin
avatar

Numri i postimeve : 205
Age : 29
Registration date : 27/04/2007

MesazhTitulli: Si Ta Qelim Ni Radio Stacion   Sat Apr 28, 2007 3:09 am

1.DUHET TĖ KENI INTERNET KONEKCION 24 ORĖ (BROADBAND PĖR MBI 100 DĖGJUES)
2.IIS SERVICES TĖ INSTALUAR - NĖSE NUK DINI SE SI INSTALOHET IIS SERVICES JA NJĖ SQARIM:
SHKONI NĖ START>CONTROL PANEL>ADD/REMOVE PROGRAMS>ADD/REMOVE WINDOWS COMPONENTS
PASTAJ SHKONI KU SHKRUAN INTERNET INFORMATION SERVICES DHE KLIKONI DETAILS DHE ZGJEDHNI WORLD WIDE WEB SERVICE DHE KLIKO
OK DHE PRIT TĖ INSTALOHET (DUHET TĖ KENI CD-NĖ E WINDOWS XP PROFESSIONAL TĖ VENDOSUR NĖ CD-ROOM)
3.DUHET TĖ KENI IP STATIKE
4.DUHET TĖ KENI TĖ INSTALUAR WINAMP-IN

SHKOJM TĖ SHKARKOJMĖ SHOUTcast SERVER nė: http://www.shoutcast.com/downloads/s...-5-windows.exe
PASI TĖ MBAROJ SHKARKIMI E HAPIM DHE E INSTALOJM

PASTAJ SHKOJM E SHKARKOJM SHOUTcast DJ DSP nė: http://www.shoutcast.com/downloads/s...2b-windows.exe
PASI TĖ MBAROJ SHKARKIMI E HAPIM DHE E INSTALOJM

SHKOJM TĖ KONFIGUROJM SHOUTcast SERVERIN: My Computer> C: > Program Files > SHOUTCAST > sc_serv.ini
sc_serv.ini E HAPIM ME WORDPAD

HAPET NJĖ TEKST:
E GJEJM KU SHKRUAN MaxUser=32
NUMRIN 32 E NDRYSHOJM E BĖJMĖ 100

PASTAJ E GJEJM KU SHKRUAN Password=changeme
changeme E NDRYSHOJM E BĖNI SI TĖ DONI POR NUK DUHET TA HARONI SE DO NA DUHET MĖ VONĖ

PASTAJ E GJEJM KU SHKRUAN PortBase=8000
8000 DUHET NDRYSHUAR NĖ 8015

E BĖJMĖ SAVE DHE I MBYLLIM TĖ GJITHA DTRITARET.

TANI SHKOJMĖ NĖ: Start>Programs>SHOUTcast DNAS>SHOUTcast DNAS (Console)
E LĖMĖ TĖ HAPUR

SHKOJMĖ TEK WINAMP-I KLIKOJMĖ ME ANĖN E DJATHT DIKU LART
SHKOJMĖ TEK Options>Preferences
HAPET NJĖ DRITARE SHKOJMĖ TEK: DSP/Effect> Nullsoft SHOUTcast Source DSP v1.8.2b [dsp_sc.dll]

HAPET NJĖ DRITARE TJETĖR KU SHKRUAN SHOUTcast Source

SHKOJMĖ TEK Output
POSHTĖ SHKRUAN Address e shkruani IP Statike tuajėn
TEK Port SHKRUANI 8015
TEK Password PASSORDIN E NJEJTĖ QĖ E NDRYSHUAM PAK MĖ PARĖ
TEK Encoder ZGJIDHNI 1
TEK Reconnection Timeout SHKRUANI 0
PASTAJ SHKOJMĖ NĖ Yellowpages DHE SHKURAJM SIPAS DĖSHIRĖS

SHKOJMĖ TEK BUTONI TJETĖ Encoder
TEK Encoder Type ZGJEDHIM MP3 Encoder
TEK Encoder Settings ZGJEDHIM 24KBPS, 22.050kHz, Mono

SHKOJMĖ TEK BUTONI TJETĖ Input
KĖTU ZGJEDHIM NĖSE DUAM TĖ LISHOJMĖ MUZIKĖ NGA SOUNDCARD-I APO WINAMPI

SHKOJMĖ PĖRSĖRI TEK Output BUTONI DHE E BĖJMĖ CONNECT
MOS HARONI IP TUAJ DHE PASSOWRDIN

PĖR TA VĖRTETUAR SE A PUNON HAPIM INTERNET EXPLORERIN DHE SHKRUANI IP STATIKE TUAJ DHE PORTĖN
ip 192.132.1.100
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.3hack-crew.com
 
Si Ta Qelim Ni Radio Stacion
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Welcome To 3-Hack The Best :: 3-Hack Control Panel :: Tutorials edhe mesime-
Kėrce tek: