Welcome To 3-Hack The Best

Desing By Mc-keny
 
ForumForum  PortalliPortalli  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Disa Mini-Tuto Nga Une

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BeSt^Boy

avatar

Male Numri i postimeve : 33
Age : 28
Localisation : kosov
Emploi : best
Loisirs : boy
Registration date : 28/04/2007

MesazhTitulli: Disa Mini-Tuto Nga Une   Mon Apr 30, 2007 4:57 pm

Disa mini tuto nga une

1)Si ta ndalim Windows XP me shpejt (Shutdown Windows XP Faster
Start
Regedit
HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control
Kliko tek Wait To Kill Service Timeout
Dhe beje numrin me pak se 2000 kisha preferu 1000

2) Beje ( Disable Error Reporting ) shpesh shfaqet

1. Control Panel
2. Performance and Maintenance.
3. System.
4. Advanced Tab
5. Error-reporting
6. Disable error reporting.
7. OK edhe kryhet
Reply With Quote

3) Si ta fshim nje ikone ne CP ( Control Panel )

1.C:\WINDOWS\SYSTEM32
2.Se pari duhesh te gjesh nje file me mbares .cpl
3.Kur ta gjejsh file-n me mbaresen .cpl .... pra emrin duhet ta kete sikur ne control panel si psh FOLDER OPTIONS.cpl ..
4.Beje ate Cut pra nxjerre krejt prej aty dhe fute me ndonje vend tjeter por (mos e fshij krejt sepse mundet me ndodh qe te nevojitet pastaj)
5.Kur ta hjekesh prej WINDOWS SYSTEM 32 do shohesh qe file nuk ndodhet me ne CP ( Control Panel )

4) Si ta rrisim shpejtsin e kompjuterit pak me shum

jan 2 forma ( une po e shkruj vetem njeren )
Start
Run
Msconfig
Startup dhe i hjek te gjitha ato qe jan te selektuara pra i deselekton ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.bestboy-site.com
3-hack

avatar

Numri i postimeve : 25
Registration date : 27/04/2007

MesazhTitulli: Re: Disa Mini-Tuto Nga Une   Mon Apr 30, 2007 6:51 pm

flm njeri nice tuto th best 3hack
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Disa Mini-Tuto Nga Une
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Welcome To 3-Hack The Best :: 3-Hack Control Panel :: Tutorials edhe mesime-
Kėrce tek: