Welcome To 3-Hack The Best

Desing By Mc-keny
 
ForumForum  PortalliPortalli  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si me hap vbulletin forum

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BeSt^Boy

avatar

Male Numri i postimeve : 33
Age : 28
Localisation : kosov
Emploi : best
Loisirs : boy
Registration date : 28/04/2007

MesazhTitulli: Si me hap vbulletin forum   Mon Apr 30, 2007 4:46 pm

1.Host do te thote Webspace .... orginal host ose ( funpic.de orgfree.com funpic.org etj. etj)

2.E downloadoni versionin e vbulletin

3.Pastaj ne FTP tuaj Hapni nji folder me emnin FORUM (ose muni emer tjeter) edhe mrena i vendosni fajllat TE CILAT gjenden ne FOlderin UPLOAD

4.Pastaj ne Folderin /Includes Fajlin config.php e editoni (Open WIth)Notepad..

5. kryenio kete ....

$config['Database']['dbname'] = 'Emri databasit ketu';


$config['Database']['technicalemail'] = 'email juaj';

$config['MasterServer']['username'] = 'username i databesit';
$config['MasterServer']['password'] = 'passwordi i databsit';

6.Masi ta mbarojm editimin mbaruam me CONGIF.php dhe nese se keni ne FTP tuaj vendoseni te folderi /Includes

7.Tani nese e keni keshtu .... www.emnihostit.com/forum/install/install.php


8.Tani i keni 13 procedura deri te instalimi i forumin Vec Next - Next ...


9. Ne fund pasi te zgjdhni emrin e Administratori Ne fund lypet qe te fshihet Fajli install.php te folderi /install

Dhe u instalu forumi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.bestboy-site.com
3-hack

avatar

Numri i postimeve : 25
Registration date : 27/04/2007

MesazhTitulli: Re: Si me hap vbulletin forum   Mon Apr 30, 2007 6:54 pm

nice tuto njeri me ka vyt kjo shum flm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Si me hap vbulletin forum
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Welcome To 3-Hack The Best :: 3-Hack Control Panel :: Tutorials edhe mesime-
Kėrce tek: