Welcome To 3-Hack The Best

Desing By Mc-keny
 
ForumForum  PortalliPortalli  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 RRITE SHPEJTESINE E HARD-DISKUT

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ilazy-Hack

avatar

Male Numri i postimeve : 85
Age : 30
Localisation : Ferizaj-City
Emploi : cracker
Loisirs : student
Registration date : 28/04/2007

MesazhTitulli: RRITE SHPEJTESINE E HARD-DISKUT   Mon Apr 30, 2007 11:49 am

[b]RRITE SHPEJTESINE E HARD-DISKUT

Ja nje TUtO nga une qysh me rrit shpejtesine e HARD-DISKUT.Une nuk i mar pergjegjsin nese juv dodh diqka PC tuaj.

Kryeni ket veprim vetem nese PC i juaj osht 256mb RAM ose me i lart.
shkoni te START pastaj shkoni RUN edhe e shkruni SYSEDIT.EXE
->qelen 4 dritare .e lyp dritaren me emrin system.ini
kerkoni deri en Fund te dritares edhe lypne
nje rresht ku shkrun [386enh].
atyh e shtyp ENTER per me dal me ni rresht tri dhe ne at rresht shkruani Irq14=4096

Pastaj shkoni te FIle edhe bonja SAVe .
Ndryshimet do te verehen pasi tja boni REBOOT.

VEREJTJE:sipas disa te dhenav kjo METOD osht per diska IDE drives ,por sipas te disa te dhenav me te reja kjo osht e mundshme edhe per SCSI disks.[/b]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.ilazy.org
3-hack

avatar

Numri i postimeve : 25
Registration date : 27/04/2007

MesazhTitulli: Re: RRITE SHPEJTESINE E HARD-DISKUT   Mon Apr 30, 2007 6:59 pm

flm bre njeri shum sen i mir nevojitet normal !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
RRITE SHPEJTESINE E HARD-DISKUT
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Welcome To 3-Hack The Best :: 3-Hack Control Panel :: Tutorials edhe mesime-
Kėrce tek: