Welcome To 3-Hack The Best

Desing By Mc-keny
 
ForumForum  PortalliPortalli  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Nokia i mbyll 700 vende tė punės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mc-Keny
Admin
avatar

Numri i postimeve : 205
Age : 29
Registration date : 27/04/2007

MesazhTitulli: Nokia i mbyll 700 vende tė punės   Sun Apr 29, 2007 1:28 am

[b]Nokia, prodhuesi mė i madh i telefonave mobil nga Finlanda, do ti mbyll 700 vende tė punės, shumica nė shtetin amė. Kompania Finlandeze deklaroi se ėshtė duke marrur "hapa proaktiv" pėr ta pėrmirėsuar efikasitetin nė hulumtim dhe zhvillim, shitje dhe marketing, si dhe teknologji dhe informatikė.

Punėtorėve tė zhvendosur, Nokia do ti ofron rivendosje nė pozita tjera brenda kompanisė apo pensionim vullnetar.

Kompania deklaroi se "industria e komunikimit ėshtė duke hyrė nė njė transformim tė madh, tė drejtuar nga bashkimi i teknologjive, rritja e kompleksitetit dhe pėrparime tė madhe nė tregjet nė rritje [sikur Kina dhe India]".

Nė vitin 2006, Nokia i ka punėsuar rreth 65,000 njerez nė tėrė boten. Nė Janar, kompania raportoi rritje tė profiteve me vlerė prej 19% (4.3 miliard Euro), dhe rritje tė shitjeve me vlerė prej 20%.

Por industria ėshtė duke pėrjetuar vėshtirėsi. Motorola, konkurenti Amerikan i Nokia, ka deklaruar mė heret se do ti mbyll 3,500 vende tė punės pėr ti rritur tė ardhurat.[/b]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.3hack-crew.com
 
Nokia i mbyll 700 vende tė punės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Welcome To 3-Hack The Best :: 3-Hack Abuse Center :: Lajmet e Portalit-
Kėrce tek: