Welcome To 3-Hack The Best

Desing By Mc-keny
 
ForumForum  PortalliPortalli  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Internet Explorer 7 nuk do t'a pėrkrah plotėsisht

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mc-Keny
Admin
avatar

Numri i postimeve : 205
Age : 29
Registration date : 27/04/2007

MesazhTitulli: Internet Explorer 7 nuk do t'a pėrkrah plotėsisht   Sun Apr 29, 2007 1:26 am

[b]Internet Explorer 7 nuk do t'a pėrkrah plotėsisht CSS2
CSS2 nuk do tė pėrkrahet tėrėsisht nga Internet Explorer 7. Microsoft vendosi qė shfletuesi IE7, nuk do tė jetė tėrėsisht i pajtueshėm me CSS2 (Cascading Style Sheets versioni 2). Historikisht Internet Explorer nuk ka pėrkrahur plotėsisht standardin e W3C pėr CSS, kėshtu qė ky lajm nuk ėshtė shumė befasues por ėshtė diēka qė shumė pėrdorues shpresonin nuk do tė ndodh me IE7.

Microsoft beson qė CSS2 ėshtė standard me "probleme", prandaj korporata ėshtė duke pritur versionin e ri si CSS2.1 ose CSS3.

James Thiele, kėshillues nga Seattle, thotė "sot mbasi qė sitat si Google Maps treguan se sa mund tė arritet me CSS dhe DHTML, ėshtė pikėlluese qė Microsoft do tė injoron CSS2 nė IE7".

Robert McLaws nga Interscape Technologies deklaroi "pėrkrahja e plotė e CSS2 ėshtė ajo qė tė gjithė zhvilluesit janė duke kėrkuar. CSS2 ėshtė standard i shkėlqyeshėm, dhe njė ditė, Microsoft-i do t'a pėrkrah. Por, sa mė shumė zgjatė kjo, aq mė shumė janė duke i larguar zhvilluesit".

Mangėsia mė e madhe e Internet Explorer shfletuesve (duke mos marrur parasysh sigurimin) ėshtė mos-pėrkrahja e CSS standardeve. Kjo do tė thotė qė pėr t'a bėrė sitin mė tė pajtueshėm me IE zhvilluesit duhen tė shpenzojnė mė shumė kohė.

Mozilla Firefox si dhe shumė shfletues tė tjerė pėrkrahin standardet e W3C, dhe largimi nga IE mund tė jetė e vetmja mėnyrė qė MS tė ndryshon politikėn e tyre.[/b]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.3hack-crew.com
 
Internet Explorer 7 nuk do t'a pėrkrah plotėsisht
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Welcome To 3-Hack The Best :: 3-Hack Abuse Center :: Lajmet e Portalit-
Kėrce tek: